Sok z kiszonej kapusty, tak samo jak wszystkie inne kiszone produkty, to jeden z hitów cateringu dietetycznego SpokoBox. . Zresztą decydując się na catering dietetyczny z pewnością zauważyliście, jak ważne miejsce zajmują w nim kiszonki. Sok z kiszonej kapusty uznawany jest za „lekarstwo na wszystko”. Niestety nie jest to prawda, chociaż ma on wiele fantastycznych właściwości. Ile soku powinniśmy wypijać dziennie? W czym może nam pomóc?
Właściwości soku z kiszonej kapusty
Dzięki procesowi fermentacji, kapusta ze zwykłego warzywa zmienia się w kiszone dzieło sztuki. Niezależnie od tego, czy lubicie ten smak, kiszonki działają dobroczynnie na nasz organizm. Kiszona kapusta zawiera witaminy z grupy B, witaminę C, E, P, betakaroten oraz sole mineralne. Nie jest także zbytnio kaloryczna, dlatego możecie spokojnie zajadać ją na diecie. A o soku z niej już nie wspominamy – to samo zdrowie, które w ogóle nie tuczy. Dodatkowo kiszonki zawierają probiotyki, które dbają o zdrowie jelit i chronią je na przykład w przypadku biegunek lub intensywnej antybiotykoterapii. Dlatego sok z kiszonej kapusty powinien znaleźć się w Waszej diecie zwłaszcza w okresie wzmożonych zachorowań. Sok z kiszonej kapusty jest także polecany jako remedium na otyłość. Oczywiście wiecie, że nie jest to do końca prawda. W zrzuceniu kilogramów pomoże nam zdrowa dieta i ćwiczenia. Jednak sok z kiszonej kapusty może wzmocnić pracę organizmu poprzez „podkręcenie” metabolizmu. To umożliwi szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.
Ile razy dziennie pić sok z kiszonej kapusty?
Sok z kiszonej kapusty nie jest cudownym lekiem, jednak warto pić go regularnie. Raz dziennie w zupełności wystarczy. Jeśli jednak lubicie ten smak, nic nie stoi na przeszkodzie, by pić go o każdej porze dnia. 1-2 szklanki na dobę wspomogą pracę naszego organizmu. Warto zatem pić sok z kiszonej kapusty – nie tylko jesienią.