Dieta dr Dąbrowskiej, czyli tak zwany post leczniczy, to dieta opierająca się na zasadach wymyślonych przez doktor Ewę Dąbrowską. Jest dietą restrykcyjną, jednak umożliwia oczyszczenie organizmu z toksyn, lepsze samopoczucie, wsparcie układu immunologicznego i, oczywiście, schudniecie. Jakie są zasady diety dr Dąbrowskiej?

Na czym polega dieta dr Dąbrowskiej?

 

Dieta doktor Dąbrowskiej, zwana także dietą warzywno-owocową, jest głodówką leczniczą, która zakłada spożywanie dzienni maksymalnie 800 kcal. Oczyszcza organizm i wspomaga jego prawidłowe działanie. Po jej zakończeniu wskazane jest jednak pozostanie przy diecie bogatej w warzywa i owoce, aby móc utrzymać osiągnięty efekt.

Dieta dr Dąbrowskiej opiera się na umiejętności organizm do samoleczenia. Umożliwia bowiem rozpoczęcie detoksu komórkowego i odżywiania endogennego, które pozwalają na „samozjadanie” komórek szkodliwych dla naszego ciała. Między innymi toksyn czy produktów ubocznych przemiany materii, które gromadzą się w tkance tłuszczowej, przewodzie pokarmowym, tkance łącznej czy błonach śluzowych. Dieta pomaga nam się oczyścić, a co za tym idzie także zrzucić kilka kilogramów.

 

Pierwsza faza: faza zasadnicza

 

Faza zasadnicza polega na spożywaniu maksymalnie 600 kcal dziennie. To faza, która trwa od 10 do 40 dni, w zależności od zaleceń. Możemy jeść podczas niej tylko warzywa niskoskrobiowe i niskocukrowe owoce. Niedozwolonymi produktami są cukier, mąka pszenna i wysokoprzetworzone produkty spożywcze. To w tej fazie odtruwamy nasz organizm. Jest ona najcięższa, jednak zapewnia najlepsze efekty.

 

Druga faza: faza wyjścia

 

W fazie wyjścia możemy jeść więcej, przy utrzymaniu zasad zdrowego odżywiania. Powoli wracamy do normalności. Nadal jednak musimy unikać mięsa, alkoholu, napojów gazowanych, produktów z białej mąki czy wszystkich innych produktów, które zawierają duże ilości konserwantów. Stanowczo lepiej zostać przy warzywach i owocach. Nawet po detoksie.