Koktajle odchudzające to doskonały sposób na to, by w jednym posiłku zmieścić bardzo wiele dobra, które przyswajane jest w niezwykle prosty sposób. Szybko wypijamy koktajl i przechodzimy do kolejnych aktywności. Samo przygotowanie również nie zajmuje wiele czasu. Dlatego warto dołączyć je do diety – chociażby raz dziennie sporządzając sobie pyszny koktajl z warzyw lub owoców. Które z nich będą idealne na odchudzanie?

 

Ananasowy koktajl

 

Ananas jest owocem bogatym w potas, kwas foliowy i witaminę A. Dodatkowo składa się prawie w całości z wody, dlatego doskonale nawadnia. Z cała pewnością warto dołączyć go do swojej diety, na przykład w formie koktajlu. Co możemy dodać do ananasa? Siemię lniane, które pobudzi nasz układ trawienny i wzbogaci nasz napój w kwasy tłuszczowe Omega-3. Do tego warto dorzucić coś na przełamanie smaku – na przykład szpinak, który doda do koktajlu trochę żelaza. Wszystko możemy zblendować, dodając do owoców i warzyw pół szklanki wody lub ulubionego napoju roślinnego. Taki koktajl idealnie sprawdzi się jako przekąska lub drugie śniadanie.

 

Kawowy koktajl

 

Kawa, a właściwie kofeina, należy do jednego z najpopularniejszych spalaczy tłuszczu. Wykorzystywana jest do pobudzenia metabolizmu oraz zwiększenia wydajności organizmu podczas ćwiczeń. Dlatego taki koktajl możemy zaserwować sobie jako posiłek przed treningiem. Sprawdzi się wręcz idealnie. Co powinno się w nim znaleźć? Jedne espresso, banan i mleko kokosowe lub inne mleko roślinne, które bardzo lubimy. Banan zapewni nam potrzebne węglowodany, natomiast mleko nawodni nas przed ćwiczeniami. Dorzućmy do niego jeszcze odrobinę lodu i kakao, jeśli chcemy trochę zaszaleć 😉.

 

A jakie są Wasze ulubione koktajle odchudzające?