Oczyszczanie organizmu cytrynami

Oczyszczanie organizmu to świetny sposób na poprawę samopoczucia oraz polepszenie swojej kondycji psychicznej oraz fizycznej. Po diecie oczyszczającej nasza skóra wygląda lepiej, a my cieszymy się dobrym samopoczuciem, możemy się skupić i znacznie lepiej się wysypiamy. T właśnie działa oczyszczanie ciała z toksyn, które – chcąc nie chcąc – gromadzimy w sobie każdego dnia. Jak możemy dokonać takiego detoksu?

Oczyszczanie organizmu cytrynami

Tak zwana dieta cytrynowa może być odpowiednim sposobem na oczyszczenie organizmu. Jednak warto pamiętać, że nie powinny praktykować jej osoby uczulone na cytrusy bądź posiadające bardzo delikatny żołądek. Kwas znajdujący się w cytrynach może bowiem powodować problemy zdrowotne, na przykład związane z wrzodami. Cytryny są doskonałym źródłem witaminy C. Chociaż nie jest ona tak nieoceniona przy przeziębieniach, jak wierzyliśmy kiedyś, jest bardzo silnym antyoksydantem. Wspiera zatem ochronę organizmu przed działaniem wolnych rodników, które powodują szybsze starzenie się ciała. Dzięki wysokiemu spożyciu witaminy C oraz dużej ilości wody, którą także wypijamy podczas detoksu, możemy liczyć na naprawdę szybkie efekty oczyszczające.

Jak przeprowadzić detoks cytrynowy?

Aby zapewnić sobie efekt oczyszczania możemy skorzystać z siedmiodniowego detoksu cytrynowego. Niektóre źródła podają, by w tym czasie nie spożywać żadnych pokarmów. Jednak w ten sposób narażamy się na utratę masy mięśniowej oraz niedobory witamin. Zamiast tego lepiej pić wodę z dużą ilością cytryny (cała cytryna) pół godziny przed posiłkiem. Posiłki powinny być lekkostrawne, dodatkowo musimy także zrezygnować ze słodyczy. Utrzymując tego typu detoks przez minimum siedem dni jesteśmy w stanie oczyścić organizm ze zbędnych toksyn i znacząco polepszyć swój stan skóry.