Co jeść przed treningiem?

Jeśli zdecydowaliśmy się na trenowanie, musimy zadbać nie tylko o to, by nasze mięśnie były rozgrzane, a organizm jak najbardziej gotowy na wysiłek. Poranny trening to także odpowiednie śniadanie. Bez niego może się okazać, że nie mamy wystarczająco siły na zadania, które dla siebie przygotowaliśmy. Co powinniśmy jeść przed treningiem?

Dużo energii

 

Przed treningiem musimy zadbać o to, by zapewnić sobie odpowiednio dużo energii. Odpowiadają za nią oczywiście węglowodany. Najszybszą drogą jest oczywiście skorzystanie z cukrów prostych – bardzo szybko dotrą do naszej krwi i dadzą nam prawdziwego kopa energetycznego. Jednak ten stan nie utrzyma się zbyt długo, dlatego nie poleca się, by jeść przed treningiem wyłącznie cukry proste. Najlepiej wymieszać je z węglowodanami złożonymi. Dlatego idealnym śniadaniem przed treningiem jest owsianka z owocami.

 

Co jeść przed treningiem?

Idealny posiłek przed treningiem składa się ze sporej ilości węglowodanów złożonych. Dlatego powinniśmy wtedy decydować się na produkty zbożowe, pełnoziarniste, które dadzą nam sporo energii. Jeśli jest to śniadanie, możemy spokojnie wybrać owsiankę z owocami. Jeśli jemy już obiad, a po nim mamy zamiar wybrać się na ćwiczenia, idealną opcją będzie lekka ryba na parze z kaszą i warzywami. Pamiętajmy, że to węglowodany powinny stanowić największą część tego posiłku. Na białko przyjdzie czas po treningu.

 

Kiedy jeść posiłek przed treningiem?

Jest to kwestia bardzo indywidualna – niektóre osoby odczuwają ciężkość przez długi czas po posiłku, nawet jeśli nie był on zbyt obfity. Czują wtedy dyskomfort podczas ćwiczeń. Dostosujmy ten czas do swoich potrzeb. Najczęściej jednak mówi się o około półgodzinnej przerwie przed rozpoczęciem treningu.