Bieganie nie jest wymarzoną aktywnością fizyczną dla wszystkich. Niektórym wydaje się po prostu nudne, inni odczuwają przy nim zbyt duże zmęczenie. Prawdą jest jednak, że bieganie doskonale rozgrzewa nasz organizm, pozwala zrzucić zbędne kilogramy, a także rozwija mięśnie nie tylko nóg, ale także brzucha i rąk. Oczywiście jeśli wykonujemy trening odpowiednio. A tak poza tym – ile powinniśmy biegać, by móc schudnąć?

 

Efektywny trening

Jeśli chcemy osiągnąć pozytywne efekty, musimy biegać prawidłowo. A wbrew pozorom nie jest to tak odruchowe, jak mogłoby się wydawać. Na początek rozgrzewka. Bez niej jesteśmy w stanie bardziej sobie zaszkodzić niż pomóc. W ten sposób przygotowujemy ciało na wysiłek fizyczny. Rozgrzewka trwa około dziesięć minut. Dopiero po tym czasie możemy wyjść na zewnątrz i rozpocząć bieg. Istnieje wiele technik biegania – niektóre z nich, na przykład interwały, pozwalają na szybsze chudnięcie, gdyż zmuszają organizm do większego wysiłku. Jednak dla początkujących bieganie interwałowe może być zbyt trudne. W tym przypadku warto skupić się na jednostajnym wysiłku, który będzie trwał dłużej, czyli około pół godziny. Pamiętajmy jednak, że organizm zaczyna spalać tkankę tłuszczową dopiero po dwudziestu minutach. Dlatego tylko te dziesięć minut jest dla nas czasem aktywnego pozbywania się tkanki tłuszczowej. Jeśli zatem chcemy zrzucić co nieco, powinniśmy wydłużać swoje treningi. Sukcesywnie, chociażby po dwie, trzy minuty, ale jednak robić to za każdym razem, gdy wychodzimy na dwór.

 

Pamiętajmy jednak, że samo bieganie może nie być wystarczające. Najlepiej łączyć różne treningi, czyli cardio z treningiem siłowym, by chudnąć i modelować sylwetkę. W ten sposób szybciej zauważymy efekty.