„Co jeść, żeby schudnąć?” – to pytanie zadaje sobie wielu z nas. Odpowiedź na nie może być odkryciem na miarę Nagrody Nobla. Prawdą jest bowiem, że dla każdego organizmu odpowiednie będą inne składniki, niektóre mogą wywoływać nieprzyjemności żołądkowe, inne będą po prostu nie do zaakceptowania przez nasze kubki smakowe. Istnieją jednak zalecenia, które pomagają schudnąć. Co zatem jeść, by zrzucić zbędne kilogramy?

Tłuszcze

Wbrew pozorom tłuszcze nie są największym wrogiem odchudzających się osób.

Bądź ujmując to inaczej, wcale nie muszą być. Nasiona, orzechy, warzywa czy ryby – wszystkie one zawierają bardzo zdrowe nienasycone kwasy tłuszczowe, konieczne do zdrowego funkcjonowania organizmu. Co więcej, wbrew obiegowym opiniom tłuszcz wcale nie zamienia się w wyniku metabolizmu w tkankę tłuszczową. To spożywany cukier się do tego przyczynia. Zdrowe tłuszcze muszą zatem znaleźć się w diecie pudełkowej. Codzienne i różnorodne posiłki zapewnią odpowiednie zbilansowanie niezbędnych zdrowych tłuszczów.

Warzywa

Warzywa to najlepsze źródło witamin, minerałów, a także doskonałe źródło błonnika pokarmowego, który dba o odpowiednią perystaltykę jelit. Zawierają także niewiele kalorii, dlatego możemy jeść je w formie przekąsek i jako doskonałe dodatki do posiłków. Zwykle, gdy mówimy o warzywach dopowiadamy także owoce, jednak te drugie zawierają sporo cukrów. Choć również są zdrowe, to warzywa powinny stanowić większą część naszych posiłków.

Zboża

Kasze, ryże, pełne ziarno – zawsze warto uwzględniać je w swojej diecie. Chociażby przez wzgląd na błonnik pokarmowy, który zawierają. Przede wszystkim są jednak źródłem wielocukrów, pełnowartościowych węglowodanów, które napędzają nasze ciało do działania. Zatem zamiast serwować sobie kolejne musli z masą cukru, lepiej skorzystać z wyszukiwarki cateringów i wybrać dietę z dostawą. W ten sposób zapewnimy sobie nie tylko oszczędność czasu oraz pieniędzy, ale również zadbamy o sylwetkę!

Oczywiście składników, które warto jeść by schudnąć jest znacznie więcej. Bogactwo znajdziecie w najpopularniejszej diecie pudełkowej według Schudnij.pl Bo najlepsze odchudzanie zapewnia nam dieta pełnowartościowa.