Dieta kapuściana to jedna z najbardziej rozpoznawalnych diet ostatnich lat – z pewnością wiele osób, które przygodę z dietą pudełkową próbowało także tego sposobu na zrzucenie kilku dodatkowych kilogramów. Na czym jednak polega słynna dieta kapuściana? I przede wszystkim – czy przynosi jakieś efekty?

Jak stosować dietę kapuścianą?

Dieta kapuściana, jak mówi sama nazwa, polega na spożywaniu głównie zupy kapuścianej. Całe szczęście nie jest to jednoskładnikowy sposób odżywiania – do jadłospisu możemy zatem dołączyć owoce (bez bananów), warzywa (bez strączków), produktów mlecznych a także ryż czy chude mięso. Najlepiej gotowane w zupie. Jest to zatem posiłek urozmaicony, choć nadal niepełnowartościowy. Nie wolno także zapominać o nawadnianiu organizmu pijąc minimum dwa litry wody. Dużą zaletą diety kapuścianej jest całkowity zakaz spożywania cukru, alkoholu, czerwonego mięsa i tłuszczów zwierzęcych (na przykład masła).

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że dieta kapuściana nie powinna być prowadzona dłużej niż siedem dni. Jest bowiem uboga w składniki odżywcze, takie jak tłuszcze i białko. Prowadzona dłużej może być zatem wycieńczająca i niebezpieczna.

Efekty diety kapuścianej

Dieta kapuściana należy do diet niskokalorycznych, dlatego efektem jest przede wszystkim utrata masy. Po zakończeniu tego typu oczyszczania warto zatem kontynuować dietę redukcyjną 1200-1500 kcal, by utrzymać ten efekt. Przez wzgląd na spożywanie dużych ilości wody w różnych postaciach, dieta działa moczopędnie – oczyszcza zatem układ moczowy, ale także jelita.

W zależności od zasobności portfela każdy znajdzie coś dla siebie: Najwyżej oceniana dieta na każdą kieszeń

Czy warto zatem decydować się na dietę kapuścianą? Tydzień monotonnych posiłków może zapewnić nam całkiem przyjemne efekty redukcyjne. Jednak warto pamiętać, że dłuższy detoks może być nieodpowiedni dla organizmu. Może zatem lepiej od razu zacząć od diety niskoenergetycznej? Nasza strona Schudnij. pl wskaże Ci najlepszą dietą pudełkową.