remove_red_eye 120
favorite_border 0
share

Dieta Kapuściana a Hashimoto

Dieta Kapuściana a Hashimoto

Wszystkie osoby cierpiące na Hashimoto doskonale wiedzą, że utrzymanie odpowiedniej wagi wcale nie jest proste. Jednak nie jest też niemożliwe. Wszystko dzięki terapii hormonalnej oraz diecie, którą utrzymujemy każdego dnia – bez folgowania sobie. Problemy z metabolizmem mogą bowiem zostać wywołane nawet przez drobne składniki, takie jak gluten czy laktoza. Czy jednak wskazane jest, by z chorobą Hashimoto korzystać z popularnych diet, takich jak dieta kapuściana?

 

Hashimoto a dieta kapuściana

 Rozwiejemy Wasze właściwości już na samym początku – nie jest to wskazane. Dieta kapuściana jest bardzo restrykcyjna i nawet fakt, że trwa tylko siedem dni tego nie zmienia. Dieta Hashimoto wymaga od nas, by dostarczone zostały wszystkie niezbędne składniki odżywcze, makro- i mikroelementy a także witaminy. Jak możecie się domyślić – spożywanie zupy z kapusty przez tydzień nam tego nie zapewni. Jeśli uważacie, że przy obecnej diecie nie osiągacie pożądanej wagi, skonsultujcie się ze swoim dietetykiem bądź zmieńcie catering dietetyczny – być może w tej chwili Wasz organizm nie otrzymuje wszystkiego, czego potrzebuje. Z całą pewnością jednak nie warto decydować się na ubogą dietę myśląc o schudnięciu kilku kilogramów. Metabolizm nie zacznie działać od tego szybciej, a choroba może dać się Wam we znaki ze zdwojoną siłą.

Inne diety przy Hashimoto

Popularna dieta kopenhaska czy dieta Kwaśniewskiego, przez wzgląd na – w przypadku pierwszej – niski poziom przyswajania energii i – w przypadku obu – ubogi jadłospis, nie powinny być brane pod uwagę przy chorobie Hashimoto. Zarówno jednoskładnikowe diety, jak i te, które ograniczają spożycie chociażby jednego z elementów (na przykład węglowodany i tłuszcze w diecie kopenhaskiej i Kwaśniewskiego), mogą wywołać efekt odwrotny od zamierzonego. Chociażby z powodu niewystarczającej ilości przyswajanego błonnika.

Chudnięcie przy chorobie Hashimoto jest trudne, jednak wykonalne – z odpowiednim systemem żywienia.

Zostaw komentarz

message
email
person