Trening z piłką gimnastyczną nie zawsze kojarzy nam się dobrze. Czasami wydaje nam się, że za takie ćwiczenia powinny zabierać się tylko osoby starsze, które boją się o zdrowie swoich stawów. I oczywiście prawdą jest, że tego typu aktywność będzie dobra dla tej grupy wiekowej. Nikt jednak nie powiedział, że na piłce gimnastycznej nie możemy dać sobie wycisku. Czy warto z nią ćwiczyć i jakie efekty nam to przyniesie?

Trening z piłką jako urozmaicenie

Jeśli macie już dosyć biegania, sztang czy trampolin, warto na chwilę przystanąć i zastanowić się nad tym, jaki trening pomoże nam rozwinąć wiele umiejętności naszego ciała. Tak, trening z piłką jest w stanie zdziałać naprawdę wiele. I może stanowić idealne uzupełnienie pozostałych ćwiczeń, na przykład dedykowanych konkretnym dziedzinom sportowym.

To co ta piłka potrafi?

Trening z piłką odpowiada za wiele elementów zdrowia naszego ciała. Oczywiście wszystko zależne jest od wybranych przez nas ćwiczeń. Przede wszystkim wskazuje się na zalety, jakie tego typu trening wprowadza w związku z rozwojem umiejętności motorycznych oraz równowagi. Dlatego poleca się go na przykład gimnastykom. Dodatkowo regularne ćwiczenie na piłce jest w stanie zadbać o wszystkie partie naszych mięśni, także mięśni głębokich. To właśnie one odpowiadają za utrzymanie odpowiedniej postawy i zdrowie kręgosłupa. Oczywiście wspierają one także prawidłową ruchomość stawów podczas skakania, kręcenia się czy huśtania. Mnogość pozycji podczas ćwiczeń naprawdę to ułatwia.

A poza tym to po prostu bardzo radosne ćwiczenia. Jeśli chcecie poprawić sobie nastrój i macie już dosyć biegania lub wyciskania, trening z piłką Wam to zapewni. Dodatkowo można takie ćwiczenia wykonywać nie tylko na siłowni, ale także w domu. I wymagają tylko jednego akcesorium – piłki 😉.