Picie oliwy z oliwek – czy pomoże nam w odchudzaniu?

Oliwa z oliwek to jeden z naszych ulubionych składników sałatek. Bez dobrej oliwy sałatka nie smakuje już tak wybornie! Jednak oprócz genialnego smaku, oliwa dostarcza nam także wielu składników, których po prostu nie da się przecenić. Czy możemy jednak wypijać ją, by wspomóc odchudzanie? A może oliwa tuczy?

 

Oliwa z oliwek na odchudzanie

 

Chociaż wyobrażamy sobie, że od samego słowa „tłuszcz” możemy przytyć, dobre tłuszcze mają dobroczynny wpływ na nasze ciało – w tym na odchudzanie. Bez tłuszczów nie jesteśmy w stanie funkcjonować, a tym bardziej myśleć o jakimkolwiek spalaniu. Oczywiście to tłuszcze roślinne są najzdrowsze dla naszego organizmu, dlatego powinniśmy ograniczyć te zwierzęce, a częściej korzystać z tak świetnych produktów jak właśnie oliwa z oliwek. Oliwa z oliwek nie bez powodu jest jednym z ważniejszych składników diety śródziemnomorskiej, uznanej obecnie za jedną z najzdrowszych na świecie. Według przeprowadzanych badań, spożywanie dużych ilości oliwy z oliwek przy różnych posiłkach wcale nie przyczyniło się do wzrostu wagi. Wpłynęło za to na utratę wagi. A dodatkowo także na wzrost ilości przeciwutleniaczy we krwi.

Oliwa z oliwek, pita na przykład do śniadania, wpływa pozytywnie na organizm, ale także zwiększa przemianę materii. Dlaczego? Ponieważ aktywuje ona właściwości termogenne, a co za tym idzie zwiększa spalanie.

 

Jak spożywać oliwę z oliwek?

 

Oliwa z oliwek powinna być dodawana do wielu posiłków, w tym nawet do chleba jedzonego na śniadanie, zamiast masła. Oliwę możemy dodawać do warzyw oraz sałatek, ale także pić ją samą – na przykład kilka łyżeczek rano.