Wiecie, jakie mamy podejście do diet – powinny być przemyślane i jak najbardziej kompleksowe. A przede wszystkim skupione na całościowej zmianie nawyków żywieniowych, nie zaś na szybkim schudnięciu. Dlatego pod tym kątem wybraliśmy dwie najlepsze i dwie najgorsze diety, które w 2020 roku są wyjątkowo popularne.

Najlepsze diety: Fleksitarianizm

Fleksitarianizm staje się coraz bardziej popularny i niezwykle nas to cieszy. Przeznaczony jest dla osób, które nie chcą rezygnować ze spożycia mięsa, jednak są gotowe na ograniczenie ilości. To może wpłynąć na organizm tylko pozytywnie. Mniej nasyconych kwasów tłuszczowych to mniejsze ryzyko miażdżycy i chorób serca.

 

Najlepsze diety: Dieta DASH

Od wielu lat jest to numer 1 dla osób, które pragną żyć zdrowiej, a nie tylko pozbyć się zbędnych kilogramów. Przede wszystkim opiera się ona na zrezygnowaniu z przetworzonych produktów i soli, a także białego pieczywa, słodyczy i czerwonego mięsa. Zamiast tego zakłada więcej błonnika, owoców i warzyw. To lubimy najbardziej 😊.

 

Najgorsze diety: Dieta Dukana

To jedna z najsławniejszych diet, która niestety cały czas jest popularna w naszym kraju. Polega głównie na jedzeniu produktów białkowych, co – jak możecie się domyślić – wpływa na spore niedobory w organizmie. Dieta Dukana może przynieść chwilowy efekt, jednak z całą pewnością nie jest dobra dla naszego organizmu.

Najgorsze diety: Dieta kopenhaska

Obecnie uznawana za jedną z najuboższych diet. Jest monotonna i bardzo restrykcyjna, jednak kusi schudnięciem aż 10 kilogramów w zaledwie dwa tygodnie. Czy musimy tłumaczyć, jak bardzo niezdrowe jest to działanie? Poza tym doprowadza do odwodnienia, a nie chudnięcia – po prostu nie warto się w nią bawić.

 

A Wy, jakie najgorsze i najlepsze diety znacie?