„Zacznę się odchudzać!” – ile razy powtarzaliście to sobie? I co z tego wyszło? Pewnie niewiele. Od powiedzenia tego zdania do rzeczywistego odchudzania się nierzadko jest bardzo, bardzo daleka droga. Jak zatem sobie pomóc i rozpocząć odchudzanie skutecznie, by tym razem rzeczywiście zobaczyć jego efekty?

Pora roku i odchudzanie

Odchudzanie to wysiłek – ciała i ducha. Chociaż z czasem będzie łatwiej, początkowo może nam się po prostu nie chcieć. Dlatego tak istotne jest, by wybrać na to odpowiednią porę roku. Najlepiej wiosnę lub lato, gdy mamy więcej energii i chęci do życia. Zima nie służy takim zmianom – jesteśmy ospali i tęsknimy za słońcem. A jakikolwiek wysiłek kojarzy nam się ze smutną koniecznością.

Motywacja przy odchudzaniu

Chcecie się odchudzać „bo tak”? W takim razie nic z tego nie wyjdzie. Wszelkie zmiany dotyczące naszego stylu życia powinny odbywać się w konkretnym celu. Im będzie konkretniejszy, tym łatwiej będzie nam wytrwać w swoich dietetycznych postanowieniach. Zastanówcie się zatem, czego naprawdę chcecie – czy tylko zrzucić kilka kilogramów, a może zrobić prawdziwą rewolucję w swoim życiu.

Cel odchudzania

Realne cele ułatwiają nie tylko przejście na dietę, ale także wytrwanie w niej. Jeśli postanowimy, że schudniemy 5 kilogramów w miesiąc, będzie to bardzo łatwe do zmierzenia, ale także nietrudne do wykonania. Cele z kosmosu, których nigdy nie uda nam się wypełnić, będą tylko zawadzać. Poczujemy niemoc jeszcze zanim cokolwiek zaczniemy. Dlatego skupmy się na tym, co rzeczywiście jesteśmy w stanie zrobić. I dążmy ze wszystkich sił do tego, by nam się udało. Jeżeli natomiast boisz się, że samodzielne przygotowywanie posiłków Cię przerośnie – skorzystaj z pomocy jaką oferuje catering dietetyczny SlimDieta i nie martw się jutrem!