Gaca System, nazwany od nazwiska założyciela – Konrada Gacy – zyskał sporą popularność, gdy jurorka programu „Taniec z gwiazdami” schudła dzięki niemu kilkanaście kilogramów. Od tamtego czasu system zaczął się rozwijać, udostępniając swoim klientom rozwiązania, które pomagają walczyć z otyłością i pozbyć się zbędnych kilogramów. Na czym polega Gaca System?

 

Jak zacząć z Gaca System?

 

Gaca System składa się z trzech etapów, które przeprowadzane są przede wszystkim w jego placówkach. Pierwszy okres nazwany jest motywacyjnym. Podczas niego osoba odchudzająca się musi pracować nie tylko nad swoim ciałem i dietą, ale także motywacją. Okres trwa miesiąc. Okres pracy właściwej to czas, który jest najistotniejszy dla odchudzającej się osoby. Podczas niego układany jest indywidualny plan diety, w 14-dniowych cyklach. Ich liczba zależna jest od postury oraz wieku. Ostatni okres, czyli wyprowadzenie z diety, trwa około trzech miesięcy. Pozwala na zachowanie uzyskanej wagi, bez efektu jo-jo. To także w tym czasie organizm przyzwyczaja się do przyjmowania większych ilości produktów, niż w trakcie właściwej diety, która jest redukcyjna.

 

A reszta pozostaje tajemnicą…

Gaca System jest programem autorskim, a jego założyciel (obecnie już nieżyjący) nie udzielał informacji na temat tego, jak wygląda jego dieta ani ile kosztuje. Wiele w tym wszystkim tajemnicy, dlatego trudno mówić, czy w ogóle jest skuteczna (oprócz tego, co mówią odchudzone osoby). Jednak warto zauważyć, że Gaca System obiecuje spadki wagi od 7 do 12 kilogramów w przeciągu dwóch tygodni. To bardzo dużo. Zwykle redukcja pozwala na bezpieczne zrzucenie około kilograma tygodniowo. Większe spadki mogą być po prostu niebezpieczne.