To jeszcze nie kryzys wieku średniego, jednak niektóre osoby dość symbolicznie podchodzą do swoich trzydziestych urodzin. To pewien koniec, ale także początek. I chociaż osoby po trzydziestce nie są już młódkami, z pewnością mogą jeszcze cieszyć się wieloma rzeczami, którymi cieszyły się mają lat dwadzieścia kilka. Czy wśród nich jest uwielbiane wcześniej jedzenie?

Trzydziestka i dieta

Nie martwcie się, że po trzydziestce z pewnością przytyjecie. Owszem, w tych latach zmienia się nam metabolizm, jednak wiek jest dość umowny. Niektórzy borykają się ze zwolnionym metabolizmem szybciej, inni znacznie po trzydziestce. Warto zatem obserwować swój organizm i sprawdzać, czy widzimy jakieś zmiany. To mogą być chociażby dodatkowe kilogramy pomimo braku zmian w diecie. Wtedy wiadomo, że coś się dzieje. I że jednak musimy jeść troszkę inaczej.

Zmiany – czy są konieczne?

Najczęściej zmiany  swoim ciele, takie jak zwiększona masa ciała czy gorsze samopoczucie, zauważają osoby, które do tej pory nie przejmowały się zbytnio swoją dietą. Te, które jadły regularnie i stosowały zróżnicowaną dietę, nie borykają się z tego typu sytuacjami. Wiąże się to z prostym zjawiskiem – po trzydziestce, gdy metabolizm jest zmniejszony, to co kiedyś było dla nas dobre, teraz staje się trochę bardziej problematyczne. Częste jedzenie przetworzonej żywności, alkohol, używki, brak regularności. Z czymś takim młody organizm radzi sobie świetnie. Aż do czasu. I być może tym czasem nie są nasze trzydzieste urodziny. Jednak to właśnie w tym okresie ciało zaczyna się zmieniać. I do tych zmian musimy się po prostu przystosować. Najlepiej pamiętając o zdrowej, regularnej diecie oraz ćwiczeniach, które pomogą nam zwiększyć wydolność organizmu i podkręcić metabolizm. W przypadku gdy mamy mało czasu na codzienne planowanie posiłków warto skorzystać z diety pudełkowej. Szeroki wybór diet redukcyjnych można znaleźć w cateringu SlimDieta.