Dieta oxy to nowy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Ma zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników, którzy porównują ją do cieszącej się złą sławą metody Dukana. Opiera się ona na produktach przede wszystkim wysokobiałkowych. Czy warto ją stosować? Na czym bazują jej fazy i czy rzeczywiście mogą zapewnić nam zdrowe odchudzanie?

 

Fazy diety oxy

 

  1. Detoks – standardowy element niemal w każdej diecie, mający na celu oczyszczenie naszego organizmu. Podczas tego etapu spożywamy głównie owoce i warzywa.
  2. Fat burning – faza w której dominuje w naszej diecie białko pochodzenia zwierzęcego. Na tym etapie z dietą łączymy ćwiczenia, czego efektem jest intensywne spalanie tkanki tłuszczowej i widoczne pierwsze rezultaty w postaci spadku masy ciała.
  3. Step – powoli przyzwyczajamy organizm do bardziej zróżnicowanej diety. Na tym etapie wprowadzamy białko pochodzenia roślinnego, łącząc je z odzwierzęcym w proporcjach 1:1.
  4. Stabilizacja – ostatnia faza, której celem jest uniknięcie efektu jojo. Podczas tego etapu nasz jadłospis może być urozmaicony, a oprócz dominującego dotychczas białka, znajdą się w nim także węglowodany.

 

Każda z faz diety oxy powinna trwać ok 7 dni, jednak aby utrzymać efekty należy na stałe zmienić swoje nawyki żywieniowe. Ważnym i charakterystycznym elementem, który pojawia się w jadłospisach jest stworzony przez autorów diety koktajl na bazie żurawiny o właściwościach oczyszczających. Warto również zaznaczyć, że spożywanie w takiej ilości wysokobiałkowych produktów, nie jest dobre dla każdego. Jeżeli mamy problemy ze zdrowiem przed przejściem na dietę oxy należy skonsultować się ze swoim lekarzem lub dietetykiem.