Jkiś czas temu NFZ uruchomiło stronę, na której umożliwia pobranie tygodniowego jadłospisu diety DASH. Pozwala także na wyliczenie BMI oraz zapotrzebowania kalorycznego, dzięki czemu z łatwością możemy wybrać przedział kaloryczny z dostępnych diet. To świetny sposób na to, by sprawdzić co oferuje nam dieta DASH oraz jak zabrać się za odchudzanie oraz zdrowy styl życia.

 

Co pokazuje nam dieta NFZ?

Przede wszystkim program diety NFZ pokazuje osobom obawiającym się diet, że nie są one tak straszne, jak mogłoby się wydawać. Plan diety DASH to pięć posiłków dziennie na tydzień – oznacza to, że korzystając z planu nie będziemy głodni. To jeden z głównych mitów, który sprawia, że wiele osób po prostu boi się zmian w swoim życiu. Dieta nie polega na ślepym redukowaniu wszystkiego, co jemy i zastępowaniu tego wyłącznie sałatą czy jednym jabłkiem. To kompleksowe plany żywieniowe, które pozwalają na spożywanie wszystkiego, co lubimy, przy jednoczesnym zachowaniu zasad zdrowego żywienia.

Dodatkowo otrzymujemy całościowy jadłospis, który znacznie ułatwia nam myślenie o swoich posiłkach oraz zakupach, jakie musimy zrobić. Wiele osób uważa bowiem, że dieta to nie tylko czasochłonna praca, ale przede wszystkim drogi interes. Chociaż mogłoby się wydawać, że diety to zabawa dla bogaczy, wcale tak nie jest. Każdy, kto tylko ma czas i ochotę by spróbować zmienić swoje życie, może to zrobić. Wystarczą chęci. A jeśli brakuje nam czasu na przygotowywanie posiłków, zawsze możemy skorzystać z cateringu dietetycznego.

 

Dieta NFZ pokazuje nam, że żywienie się zdrowo wcale nie musi być smutne, a my wcale nie musimy być głodni. To dobry sposób na zaczęcie z przygody z dietą. A jeśli chcemy więcej, możemy po prostu zgłosić się do dietetyka i rozpocząć pracę nad sobą