Dieta koktajlowa- zdrowy i smaczny sposób na odchudzanie.

Dieta koktajlowa to jeden z najpopularniejszych oraz najchętniej stosowanych sposobów na odchudzanie. Musimy jednak pamiętać, że działa ona jak detoks dla organizmu i nie może być podstawą naszej stałej diety, gdyż nie dostarczy nam wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

O czym warto pamiętać na koktajlowej diecie?

  • Koktajle owocowe i warzywne możemy stosować do maksymalnie czternastu dni, później musimy wprowadzić jadłospis bogaty nie tylko w witaminy, ale także tłuszcze oraz węglowodany.
  • Kolorowe napoje spożywamy o regularnych porach 4-5 razy dziennie, jak standardowe posiłki.
  • Aby urozmaicić naszą dietę w tym okresie, warto pomyśleć o odpowiednich dodatkach do koktajli. Mogą to być orzechy, otręby, nasiona chia lub płatki owsiane, które sprawią że napój zastąpi nam sycące śniadanie.
  • Owocowy detoks możemy stosować o dowolnej porze roku, jednak wiosną i latem będziemy mieli do wyboru bardzo szeroki wachlarz produktów, nie tylko sklepowych, ale także tych z ekologicznych, lokalnych upraw.
  • Decydując się na koktajlowy detoks zrezygnujmy z częstych i bardzo wymagających treningów, na rzeczy lżejszych zajęć z jogi, czy pilatesu. Nasz organizm pozbawiony tłuszczy oraz węglowodanów może nie poradzić sobie ze zbyt dużym wysiłkiem fizycznym
  • Dietę koktajlową możemy stosować jako stały element naszego jadłospisu i zastąpić owocowo-warzywnymi napojami niektóre posiłki.

Przed zastosowaniem diety osoby mające problemy z cukrzycą lub tarczycą oraz kobiety karmiące powinny skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem