Ile osób, tyle cudownych diet. Chyba każdy z nas próbował już cudownych wynalazków, które wyczytał na blogach bądź usłyszał od kogoś. Jeśli chcemy schudnąć, często sięgamy po nawet najdziwniejsze wynalazki, byle tylko zauważyć satysfakcjonujące nas efekty. Czy tak będzie w przypadku diety bananowej?

 

Dieta bananowa – zasady

 

Zasady diety bananowej są bardzo proste. Jak możecie się domyślić – polega ona na spożywaniu wyłącznie bananów. Jednak to nie wszystko. Musimy trzymać się także innych zasad. Dzienna kaloryczność musi wynosić maksymalnie 1000 kcal. W ten sposób redukujemy ilość spożywanych zwykle kalorii. Właśnie dlatego możemy zauważyć efekty już po kilku dniach stosowania diety. A ile powinna ona trwać? Dieta może trwać maksymalnie siedem dni, choć istnieje także wersja trzydniowa. Obie są rygorystyczne. Pozwalają wyłącznie na spożywanie bananów oraz jogurtu naturalnego z łyżeczką miodu. Podczas diety bananowej musimy zapomnieć także o jakichkolwiek ćwiczeniach. Nie będziemy mieli na to energii. Jeśli zatem prowadzicie aktywny styl życia, na przykład pracujecie fizycznie, zastanówcie się nad skorzystaniem z tej diety.

 

Efekty diety bananowej

 

Dieta bananowa ma swoje plusy. Tego typu krótkie głodówki pozwalają bowiem na oczyszczenie organizmu z toksyn. Między innymi dlatego, iż w ciele uruchamia się odżywianie komórkowe. Dodatkowo w trakcie diety pijemy dużo wody. Jednak ten sposób odżywiani sprawia także, że w organizmie powstają niedobory – w tym przypadku niedobory białka, tłuszczów oraz witamin i minerałów. Czy warto? Tę decyzję musicie podjąć samodzielnie.